بروجن به چه معناست؟

به نام خدواند بخشنده مهربان و ثروتمند

(سلام و عرض اب به شما دوستان عزیزم امیدوارم حالتون خوب باشه امروز با مقاله بروجن به چه معناست؟ درخدمت شما هستیم خوشحال میشیم نظرات و پیشنهاداتتون رو هم در مورد این مقاله با ما در میان بگذارید.)

بروجن به چه معناست؟

بروجن به معنای یکی از بخش های چهارگانه شهرستان شهرکرد و و دومین شهرستان از نظر اهمیت و سومین شهرستان از نظر جمعیت در استان چهارمحال بختیاریست که از شمال به بخش حومه شهرکرد و دهستان آیدغمش،از جنوب به دهستان خانمیرزا، از غرب به دهستان پشت کوه و دهستان میزاج و از شرق به دهستان سمیرم پائین شهرستان شهرضا و به بخش سمیرم بالا و در دشتی به وسعت 580 کیلومتر مربع در شرقی ترین نقطه استان و در محل تلاقی راه های سه استان چهارمحال بختیاری ،اصفهان و خوزستان قرار گرفته است و مرکز این شهرستان شهر بروجن است و . این بخش از دو دهستان و 57 آبادی تشکیل شده که عبارتند از: 1- دهستان گندمان که مشتمل بر 37 آبادی و دارای 32962 تن سکنه است. 2- دهستان کیار مشتمل بر 20 آبادی با 21444 تن سکنه. محصول عمده بخش : غلات ، حبوب ، کتیرا، انگور، سیب و زردآلو

دریافت سفارش و مشتری برای تمام خدمات و توانایی های شما و جذب بهترین افراد برای انجام تمام خدمات شما با تمام توانایی ها و خدمات

آب و هوا

بروجن چون در منطقه ی کوهستانی قرار گرفته از لحاظ اقلیمی دارای شرایط نیمه مرطوب با زمستان بسیار سرد و تابستانی معتدل است و حداقل دمای مطلق این منطقه به 36-و حداکثر دمای مطلق آن 36+ درجه سانتیگراد بالغ گردیده است و دارای دو فصل مرطوب و خشک است و بارش سالانه این منطقه  به طور متوسط 360 میلی متر ثبت شده و فصل خشک آن از خرداد تا شهریور و فصل مرطوب آن از مهرماه آغاز و تا اردیبهشت ادامه دارد.

بروجن یکی از مرتفع ترین شهرهای کشور است که این خصیصه بروجن را از جهت محیط زیست حیوانی و گیاهی بسیار غنی و پر جاذبه نموده است.

بنیان گذار فرهنگ بروجن

بنیانگذار فرهنگ بروجن را میتوان مرحوم شهاب‌السلطنه (غلامحسین خان حاجی ایلخانی پسر دوم امامقلی خان حاجی ایلخانی و رئیس ایل بختیاری) نامید. او در سال ۱۲۷۴ مدرسه‌ای وسیع با مرکز کاردستی تأسیس کرد که قبل از آن حتی در اصفهان چنین مدرسه‌ای نبود. در این مدرسه از استادان به‌نامی چون شیخ محمدطاهر نطنزی (مدیر) و سید میرحسین مجدالادباء و میرزاعبدالرحیم خان شیرازی، میرزاسیف الله خان (معروف به تیمسار) و یک معلم زبان انگلیسی که بلژیکی بود، استفاده شده و کلیه دروس فارسی و انگلیسی و برخی فنون و مهارت‌ها در این دارالفنون کوچک تدریس می‌شد.

رودخانه ها و جادبه های گردشگری

چشمه سیاسرد، تالاب چغاخور و تالاب گندمان از جاذبه‌های گردشگری این منطقه به شمار می آید و رود چغاخور، و سرشاخه‌های رود کارون به نام‌های آق بُلاغ و سولْکان و آب وَنْک در آن جریان دارد و زمین‌های مزروعیش عمدتاً با قنات‌های متعدد آبیاری می‌شود.

بروجن به چه معناست؟

بروجن در معنای لغوی به معنای برج ها است و این نام به دلیل وجود برج های نگهبانی است که از قدیم در 4 طرف این منطقه وجود داشته است.

(.دوستان عزیزم شما به عنوان فردی که توانایی و مهارتی  دارید که می‌توانید مشتری و سفارش و کار برای انجام بگیرید و هزینه دریافت بفرمایید میتوانید در وبسایت ما که بستری برای کارفرماها و کارجوها هست ک همدیگه رو خیلی سریع پیدا کنند و به راحتی باهم کار کنند میتونید خدمات خودتون رو به اشتراک بگذارید تا در دسترس مشتری های مدنظرخودتون قرار بگیرید تا سریعتر بتونن شمارو پیدا کنند و امکان دریافت و پرداخت هزینه تمام خدمات هم فراهم شده تا روند کارتون ایمنتر و ساده تر باشه اگر مایل بودید میتوانید پس از ثبت نام به راحتی خدمات و یا پروژتون رو به راحتی منتشر بفرمایید و مشتری ها و خدمات فوق العاده داشته باشید .)

منابع مطلب:https://abadis.ir/

https://fa.wikipedia.org/

  • اشتراک گذاری:

مدیریت

زمان عضویت نویسنده: 1400/01/05

پاسخ شما به دیدگاه